Temelleri 2002 yılında Ümit UÇAR tarafından atılan SİSTEM MEKANİK ulusal ve uluslararası planda sektörün önde gelen firmalarından birisi olma gayesiyle çıkmış olduğu bu yolda emin adımlarla ilerlemektedir.

Kurulduğu günden bu yana, en üst düzeyde teknoloji ve nitelikli insan gücünü gelişen yapısının en önemli temeli olarak belirleyen SİSTEM MEKANİK global bir vizyona sahip bir kuruluş olarak, yurt içi ve yurt dışın da geniş bir müşteri yelpazesine hizmet vermektedir.

Faaliyetlerine mekanik tesisat taahhüt çalışmaları ile başlayan SİSTEM MEKANİK; her çapta inşaat, endüstriyel tesis, sağlık tesisi, altyapı, mekanik tesisat projelerinde danışmanlık ve mühendislik olmak üzere anahtar teslim hizmetler sunmaktadır.

13 yıllık hizmet süresi boyunca 100 ü aşkın başarılı projeye imza atan SİSTEM MEKANİK’in toplam teslim edilmiş inşaat alanı bugün 1.000.000 m2’ye ulaşmıştır.

Yükleniciliğini yapmış olduğu projelerde en ideal çözüm alternatiflerini müşterilerine sunan, bu alternatifler içerisinden ilk yatırım ve işletme maliyeti en uygun seçimle kaynakların doğru kullanılmasını ve müşteri memnuniyetini ön plana çıkarmaktadır.

Yükleniciliğini üstlenmiş olduğu her çaptaki projeyi zamanında, hatasız, bütçe sınırları dahilin de ve en üst kalitede yerine getiren SİSTEM MEKANİK, müşterilerinin haklı güvenini kazanmaktan gurur duymaktadır.

Vizyonunu ve misyonunu güvenilir hizmet olarak belirleyen SİSTEM MEKANİK, önemini her geçen gün  daha da  artırarak büyüyen enerji sektörünün öncü firmalarından  biri olmayı, sonucunda ise edindiği tecrübe ve bilgi birikimini siz değerli müşterileriyle paylaşmayı hedeflemektedir.